למה לתת לאחרים לנהל לכם את הנכס ?

החיים שלנו במאה ה-21 הפכו במובנים רבים לקלים ונוחים. אנו מורגלים לטכנולוגיה חדשנית, לאיכות חיים גבוהה ולסטנדרטים גבוהים בכל מה שקשור למגורים מודרניים. בשל התפתחות זאת, רוב המבנים החדשים שנבנים בימינו נחשבים ל"בניינים חכמים" אשר מאופיינים ביעילות, תחכום וירידה עמוקה לפרטים המתבטאת במערכות מתקדמות לניהול צריכת המים, החשמל, השפכים ועוד. לצד היתרונות הגדולים שקידמה זו מביאה היא גם דורשת שגרה של ניהול ותחזוקה שוטפים על מנת לתת מענה לתקלות ולמנוע הידרדרות של המבנה – פנימית וחיצונית.

הוועד בית של עידן רבי הקומות

עקב מחסור בקרקע זמינה, ומתוך התחשבות בסביבה, קיימת היום נטייה לבנות לגובה. אנו עדים להקמתן של שכונות חדשות המלאות בבניינים המתנשאים למעל 10 קומות ומכילות מספר רב של דירות לכל בניין. ריבוי במספר הדירות ובמספר הדיירים פירושו שלא ניתן עוד להסתמך על השכנה הפנסיונרית שתטפל בכל בעיות המבנה בזמן, באופן מקצועי ועם מתן אחריות. לשם כך קיימות חברות ניהול המתמחות בבתים משותפים, משרדים ואף נכסים עסקיים כגון מפעלים וכדומה. בנכסים גדולים חברת הניהול מחליפה את התפקיד המסורתי של "אב בית" ובבנייני דירות את ועד הבית המסורתי.

מה מציעות חברות הניהול המקצועיות?

חברות המתמחות בניהול ואחזקה של מבנים מציעות מגוון שירותים רחב הכולל בין השאר ניקיון שוטף של משרדים וחדרי המדרגות, שירותי גינון, אינסטלציה, שיפוצים ועוד. החברות המקצועיות יודעות לתפור חבילות שירות המותאמות באופן ספציפי ללקוח. כאשר מדברים על לקוחות פרטיים – הדורשים תחזוקה שוטפת של בניין מגורים החבילה תכלול בדרך כלל ניקיון של חדר המדרגות, טיפוח הגינה, תיקונים קלים, הכנת הגג לחורף וטיפול במעליות, החבילה אף כוללת מצלמות אבטחה. חבילה בסיסית כזו לרוב תהיה לא יקרה ותאפשר לדיירים ולבעלי דירות ראש שקט. לעומת זאת, מבנים תעשייתיים וקומפלקסים משרדיים הם מורכבים יותר ועשויים לכלול מערכות מתקדמות – כגון מערכות הגנה מאש, מערכות השקיה, מעליות רבות, מערכות אבטחה ומערכות ניהול אנרגיה.

איך זה עובד?

בסופו של יום, כל אדם יכול להיתקל בבעיה בנכס שלו ולהזמין טכנאי, שיפוצניק, גנן או מנקה. מה שמייחד את השירות של חברות ניהול מתבטא במספר אופנים:

  • ריכוז של כל בעלי המקצוע במקום אחד
  • זמינות גבוהה – לרוב 24 שעות ביממה (לתקלות דחופות ומשמעותיות)
  • מקצועיות ואמינות – חברת ניהול טובה בוררת ומחזיקה אנשים בעלי ידע וניסיון.
  • אחריות – במידה ויש תקלות חוזרות יש למי לפנות